Najavljujemo

27.01. u 20:00, Kino Forum,

O. Frljić: MRZIM ISTINU!

28.01. u 20:00, Teatar &TD - SEK,

L. A. Fleger: ZAŠTO ŠUTIŠ?

29.01. u 20:00, Teatar &TD - SEK,

150 MILIGRAMA- projekcija

29.01. u 19:30, MM Centar,

L. A. Fleger: ZAŠTO ŠUTIŠ?

30.01. u 20:00, Teatar &TD - SEK,

S. Božić: BOLJI ŽIVOT (Budućnost/Igre prijestolja)

31.01. u 20:00, Teatar &TD - Polukružna,

150 MILIGRAMA- projekcija

31.01. u 19:30, MM Centar,

apap
Re-Imagine Europe

Studentski centar | 25. Ožujak 2011. u 07:23

Prezentacija rezidencije Petera Scisciolija i Ane Sofrenović večeras u SEK-u!

Peter Sciscioli (New York) / Ana Sofrenović (Beograd)

Rad-u-nastajanju; suradnja na relaciji New York-Zagreb-Beograd

Autori i izvođači: Peter Sciscioli i Ana Sofrenović

Petak, 25. ožujka, 2011. u 19h @dvorana SEK Teatra &TD

Ulaz slobodan!

Za ovu jednokratnu prezentaciju, američki performer/koreograf Peter Sciscioli i srpska glumica/vokalistica Ana Sofrenović podijeliti će svoj novi rad koji su započeli putem Skype-a u ljeto 2010. godine. Sciscioli i Sofrenović sreli su se tijekom radionice legendarne kompozitorice/pjevačice Meredith Monk u Carnegie Hall-u u NYC 2006. godine, a bavili su se, kao polaznom točkom, njihovim zajedničkim interesom za kombiniranjem glasa i pokreta unutar kazališnog i koreografskog konteksta. Istražujući ljudske odnose kroz senzacije, stanja, situacije i namjere, oni postavljaju pitanje; kako osjećamo nevidljive i često teško objašnjive veze s drugima kroz prostor i vrijeme?

Projekt je dobio potporu CEC Artslink-a iz New Yorka, te je dijelom financiran sredstvima Dance Theater Workshop’s Suitcase Fund-a kao dio East/Central Europe Cultural Partnerships Programa i Studentskog centra Sveučilišta u Zagrebu-Kulture promjene-Teatra &TD, uz potporu fondacije Trust for Mutual Understanding.

Za više informacija, molimo posjetite petersciscioli.com.

Peter Sciscioli i Ana Sofrenović upoznali su se u siječnju 2006. godine tijekom stručne radionice pod vodstvom Meredith Monk pod pokroviteljstvom Carnegie Hall Weill Music Institute-a u New Yorku. Među 19 pjevača iz cijeloga svijeta izabranih za sudjelovanje na radionici, Sciscioli i Sofrenovic bili su odabrani za učenje značajnoga i poticajnoga djela Meredith Monk – «Dolmen Music», koje je kasnije izvedeno u Zankel Hall-u. Od tog trenutka njih dvoje održavaju aktivan kontakt na daljinu kojim razmjenjuju ideje i izvedbene prakse, dijele iskustva i misli putem e-maila i videa postavljenih na internet. U studenome 2009. godine Sofrenović se vraća u New York kao stipendistica CEC ArtsLink-a. Ugostila ju je neprofitna organizacija Meredith Monk, The House Foundation for the Arts, u kojoj Sciscioli također djeluje kao pomoćni menadžer i pomoćnik Meredith Monk. Ovi susreti poslužili su kao početne točke njihove umjetničke suradnje.

Biografije:

PETER SCISCIOLI njujorški je performer i koreograf čiji rad obuhvaća ples, glazbu (glas, violinu) te kazalište. 2008. godine osnovao je Peter Sciscioli Performance Projects kako bi podržao kreaciju interdisciplinarnih djela. Također je osnivački član The M6: Meredith Monk Music Third Generation, a s Meredith Monk blisko surađuje kao izvođač i pomoćnik. Kao izvođač nastupao je u djelima umjetnika poput Ping Chong, Jane Comfort, DD Dorvillier, Daria Fain, Philip Glass, Susan Marshall, Fiona Templeton i Mary Zimmerman u New Yorku, Chicagu i Europi.

Scisciolijev interdisciplinarni rad i suradnje predstavljene su u prostorima poput The 92nd St Y, The Duke on 42nd Street, Joyce SoHo, La Mama, The Kitchen, Movement Research u prostorima Judson Church, PS122; Earthdance i The Yard, u Chicagu; na Aljasci, New Mexicu, North Carolini, Utahu i Vermontu; te Brazilu i Hondurasu. Završio je Oberlin College i Trinity/La Mama Program. petersciscioli.com

ANA SOFRENOVIĆ nagrađivana je filmska i kazališna glumica i vokalistica iz Beograda, Srbije. Počela je javno nastupati sa 4 godine. Diplomirala je glumu na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu a svoje školovanje kasnije nastavila na Royal Academy of Music u Londonu. Ostvarila je veliki broj uloga u nekim od najznačajnih filmskih i kazališnih produkcija u Jugoslaviji, a glumila je i u nekoliko BBC-ijevih filmskih produkcija. Njezino koncertno iskustvo varira od rocka i jazza do muzičkog kazališta i suvremene glazbe. 2009. izabrana je kao CEC ArtsLink Fellow (New York) te je surađivala i nastupala s Meredith Monk u BAM-u. Drugi dio Artslink rezidencije provela je na Yale Drama School. Sofrenović je napravila nekoliko originalih kazališnih djela u Londonu i Beogradu, najrecentniji rad je CODA, suradnja s redateljem, kompozitoricom, vizualnim umjetnikom i koreografom koja izaziva uobičajeno poimanje kazališta u Beogradu. Ona nastavlja svoje istraživanje kući i u inozemstvu.