Turistički smještaj

SN Stjepan Radić - 11. paviljon

Smještaj turista u studentskom domu "Stjepan Radić" u terminu od 18. srpnja od 22. kolovoza 2014. godine.

Više informacija

Tourist accommodation

SN Stjepan Radić - 11. paviljon

More than 100 double rooms in a newly built student campus less than 20min from downtown.
Open from 18th of July till 22st of August 2014.

More information

Kultura promjene | 13. Travanj 2012. u 15:02

Radionica "Akupunktura grada" u SC-u

Sekcija mladih Društva arhitekata Zagreb (DAZ) u suradnji s Udruženjem hrvatskih arhitekata (UHA) organizira radionicu 'Akupunktura grada' u sklopu manifestacije 'Sezona urbanizma'.

Radionica će se održati u prostorijama Studentskog centra, Savska 25 od 03.-06. svibnja 2012. godine.

Prema metodologiji 'Akupunkture grada', interdisciplinarna radionica će; uz aktivnu participaciju djelatnika SCa, zainteresiranih udruga i ostalih korisnika prostora; okupiti studente i mlade stručnjake (do 35 godina) iz različitih struka (arhitektura, kulturna antropologija, likovna umjetnost, dizajn). Cilj radionice je kroz interdisciplinarnu diskusiju uskladiti percepciju prostora i osmisliti niz malih, preciznih  i provedivih intervencija.

Rješenja će izrađivati timovi od 2-3 studenta (diplomskog studija) ili mlada stručnjaka pod vodstvom interdisciplinarnog mentorskog tima. Prvenstveno će se sagledavati međuprostor SC-a (novi vizualni identitet, novi sadržaji, novi načini korištenja prostora i sl.)

Molimo zainteresirane timove ili pojedince da do 20. travnja 2012. godine pošalju prijavu koja sadrži kratki CV svih članova te barem jedan primjer koji po njihovom mišljenju najbolje ilustrira male, ali učinkovite intervencije u prostoru koji se po mogućnosti nadovezuje na potencijale SCa u budućnosti. Pošto će naglasak kreativnog procesa radionice biti na participaciji korisnika, primjer koji ukazuje na zajedničko promišljanje i/ili rad korisnika prostora i stručnjaka koji ga osmišljavaju, nije uvjetovan, ali bi imao dodatnu vrijednost pri odabiru sudionika. Materijal (linkovi, fotomontaže, skice, tekst i sl.) uz kratko popratni komentar poslati na akupunktura.grada@gmail.com. Prednost pri odabiru imat će interdisciplinarni timovi, a popis sudionika bit će objavljen na stranicama DAZ-a do 25. travnja.